dinsdag, april 16, 2024

Capelse sportkampioenen gehuldigd

- Advertisement -

Afgelopen jaar hebben bijzonder veel Capellenaren indrukwekkende sportprestaties behaald. In totaal 33 sportkampioenen zijn woensdagavond door de gemeente gehuldigd.

Woensdagavond kwamen de kampioenen samen met familie en vrienden naar sportcomplex Aquapelle. Wethouder Harriët Westerdijk (Sport) roemde daar de geleverde prestaties van de Capellenaren. Zij ontvingen daarbij allen een oorkonde, een cadeaubon en een bos bloemen.

“2022 was een sportief succesvol jaar voor onze gemeente met maar liefst 33 kampioenen in diverse sporten, zoals zwemmen, karate en veldrijden”, vertelt Westerdijk trots tegen de aanwezigen. “Wij willen graag als gemeente laten zien dat onze kampioenen voor ons waardevol zijn en stimuleren het talent en de passie die zij hebben voor de sport. Ieder op zijn of haar niveau, maar met een gemeenschappelijke ambitie: doen wat je leuk vind. Want hieruit blijkt dat het talent en de kwaliteit van onze sporters ook buiten de stadsgrenzen zichtbaar is en dat jullie onze gemeente op de kaart zetten als het gaat om sport. Hiervoor huldigen wij onze Capelse kampioenen. Jullie zijn een voorbeeld voor de stad en leveren een bijdrage aan een vitaal en gezond Capelle”.

De gemeente stimuleert sport graag onder de inwoners. Op de website van Sportief Capelle staan de mogelijkheden inclusief alle sportaanbieders. Voor Capellenaren met een laag inkomen is er financiële hulp beschikbaar, zoals het Fit- en beweegfonds 60+ en het Jeugdfonds Sport & Cultuur. Het fonds betaalt bijvoorbeeld het zwembad, sportclub, muziek- of dansles.


Hieronder een overzicht van alle Capelse kampioenen en de behaalde titels:

Karate
 • Adriane Rozenblad: Nederlands Kampioen
 • Olivia Rozenblad: Nederlands kampioen
Kenpo Karate
 • Daniël Martina: 2e op WK Kenpo Karate Self-defence
 • Kiara Blikslager: Wereld Kampioen Kenpo Karate Forms
 • Senne Martina: 3e op WK Kenpo Karate Self-defence
 • Priya Saktoe: Wereld Kampioen Kenpo Karate Creative Forms, Wereld kampioen Light Kenpo continuo sparring
Veldrijden
 • Lauren Molengraaf: Nederlands Kampioen voor junioren, 3e op WK veldrijden voor junioren
Zwemmen
 • Lauren Stout (9 jaar): Nederlands kampioen Jeugd 50m Vlinder, 3e op het Nederlands kampioenschap Jeugd 100m Wisselslag
 • Sebas van Dam (8 jaar): 2e op het Nederlands kampioenschap Jeugd 100m Rugslag
 • Yarno van Dam: 2e op het Nederlands kampioenschap Jeugd 1500m vrije slag
 • Roos van Esch: Nederlands Masterkampioen 40+ 100m Rugslag, Nederlands Masterkampioen 200m Vlinderslag, Nederlands Masterkampioen 200m Rugslag
 • Roos van Esch, Anna Hoogenboezem, Mariska Scheel, Pien Schravesande: Nederlands Masterkampioen 100+ 4x100m Wisselslag (team)
 • Mare Schallenberg: Nederlands Jeugd Kampioen 50 meter Schoolslag, Nederlands Jeugd Kampioen 100 meter Schoolslag, Nederlands Jeugd Kampioen 200 meter Schoolslag, Nederlands Jeugd Kampioen 100 meter Rugslag, Nederlands Jeugd Kampioen 100 meter Wisselslag, Nederlands Jeugd Kampioen 200 meter Wisselslag, Nederlands Jeugd Kampioen 400 meter Wisselslag, Nederlands Jeugd Kampioen 50 meter Vlinderslag.
Synchroon zwemmen
 • Kim Schallenberg, Floor Schallenberg, Manolya Yapar, Hester Cup, Laura van Meel, Laura Sijben, Marleen Brandhorst, Maria Lorenzini, Merel Leuring: Nederlands kampioen Senioren (team)
 • Maria Lorenzini: Nederlands kampioen Senioren Technisch Duet, Nederlands kampioen Vrije Duet, Nederlands kampioen Senioren Technisch Solo, Nederlands kampioen Senioren Vrije Solo.
 • Mare Schallenberg, Merel Leuring, Floor Schallenberg, Dionne Sijben, Eline Penning, Mary-Ann van Grinsven, Elif Teke, Lucie Vogelaar: Nederlands Jeugd kampioen (team)
 • Merel Leuring: Nederlands Jeugd kampioen
 • Fleur Senou: Nederlands kampioen Synchrobeat Techniek
 • Alara Yapar: Nederlands kampioen Synchrobeat Solo, Nederlands kampioen Synchrobeat Duet
 • Floortje Lindhout: Nederlands kampioen Synchrobeat Duet
 • Lauren van den Broek: Nederlands kampioen Synchrobeat team
- Advertisement -

Lees verder over dit onderwerp

- Advertisement -

Laatste nieuws

- Advertisement -

Meest gelezen